Jesienne wycieczki integracyjne

W dniu 26 września klasy: 4a, 4b i 4c pojechały na wycieczkę do Wadowic aby poznać miasto narodzin patrona szkoły - Jana Pawła II. Najpierw uczniowie zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, następnie kościół przy Rynku, w którym Karol Wojtyła został ochrzczony. Następnym punktem programu była wizyta w cukierni i zakup kremówek papieskich, które okazały się bardzo smaczne. Później odbyła się przejażdżka Cuchcią szlakiem Karola Wojtyły. Dzieci wróciły do Rudzicy w doskonałych humorach i pełne wrażeń.

szkoła

Klasy 5a i 5c, pod opieką wychowawców wspieranych przez Panią Alicję Radgowską i Pana Arkadiusza Sojkę, miały możliwość zwiedzenia zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. Wrażenia były niesamowite, zjazd górniczą windą, możliwość poznania od podszewki pracy górników, warunków w jakich wykonują swój zawód a także obserwacji pracy maszyn górniczych na długo pozostaną w pamięci uczniów. Po obiedzie młodzież udała się do kina w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie obejrzała film pt. „Zegar czarnoksiężnika”, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

szkoła szkoła

Klasy 5 b i 5 d wybrały się do Zakopanego w programie: wyjazd na Gubałówkę, spacer po Krupówkach, Centrum Edukacji Przyrodniczej.

szkoła szkoła

Klasy 6 i 7 śladami Jana Pawła swoją wycieczkę rozpoczęły od wyjścia na Kaplicówkę w Skoczkowie, miejsce w którym w 1995 roku spotkał się z wiernymi, odprawił Mszę świętą patron naszej szkoły Jan Paweł II. Następnie niebieskim szklakiem z Brennej klasy udały się na pieszą wędrówkę po górach na Równicę. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Muzeum Ustrońskie.

szkoła