Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Jana Pawła II w Rudzicy

Sukcesy naszych szkolnych sportowców

Początek marca okazał się bardzo udany dla naszych sportowców. 1 marca męska drużyna w składzie Łukasz Glos, Kamil Marekwica, Konrad Tomalik, Mateusz Janica, Kamil Piszczałka, Kamil Ficek, Filip Zahradnik, Dawid Kohut, Dariusz Pażyk, Machalica Klaudiusz na czele z Panem Arkiem Sojką wywalczyła I miejsce w mistrzostwach gminy w piłce ręcznej, awansując tym samym do półfinału powiatu.

Warto przypomnieć, że w styczniu ta sama sztuka udała się koszykarskiej drużynie dziewcząt w składzie: Nikola Gawłowska, Zuzanna Gawlas, Kornelia Moskała, Julia Tumiło, Dominika Sojka, Sandra Filapek, Klaudia Kidoń, Kasia Parada, Laura Gorniak, Martyna Król, Judyta Rucka, Aleksandra Michniok, Wiktoria Tomaszko, Amelia Janica, Karolina Giemza. Niestety w turnieju półfinałowym po zaciętej walcce uległy drużynie z Czechowic Dziedzic.

Z kolei 2 marca w Mazańcowicach odbyły gminne zawody w mini piłce ręcznej dziewcząt a nasza drużyna w składzie: Zuzanna Stusek, Dominika Ryczko, Marta Jakubiec, Rozalia Januszewska, Nikola Lorańczyk, Julia Spiesz, Wiktoria Kubień, Julia Ryszka, Julia Stusek, okazała się niepokonana i w wielkim stylu wywalczyła I miejsce a tym samym awans do półfinału powiatu!

zdjęcie