Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Jana Pawła II w Rudzicy

Finał wojewódzkiego konkursu „Silesia Incognita”

W piątek 6 kwietnia uczennice naszego gimnazjum Kornelia Kohut i Julia Sojka (opiekun Bożena Małachowska) wzięły udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”. Dziewczyny znalazły się w grupie 30 najlepszych drużyn, z całego Śląska, a warto wspomnieć, że do pierwszego etapu zgłoszono blisko 100 zespołów, a jury doceniło ich film o Rudzicy, który samodzielnie wyreżyserowały i zmontowały (tu podziękowania należą się Panu Pawłowi Kohutowi za nieocenioną pomoc przy kręceniu filmu oraz Panu Florianowi Kohutowi, którego obrazy ubogaciły tę mini produkcję).

Organizatorem konkursu było Muzeum Miejskie w Tychach oraz Szkoła Podstawowa nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego, ponadto patronatem honorowym imprezę objął europoseł Pan Marek Plura a nad stroną merytoryczna czuwał WOM w Katowicach. Finał rozgrywany był w bardzo nowoczesnych wnętrzach stadionu tyskiego a zadania, z którymi zmierzyli się uczestnicy do łatwych nie należały. Dziewczyny walczyły dzielnie, wykazując się rozległą wiedzą o regionie, udowadniając, że ten nasz Śląsk wcale nie jest taki nieznany!

Niestety nie udało się zdobyć pierwszego miejsca i wymarzonej nagrody jaką był wyjazd do Brukseli, niemniej dziewczyny pełne zapału zapowiadają iż przyszłym roku to one sięgną po zwycięstwo!

szkoła szkoła szkoła