W drodze do Betlejem

Tegoroczna akademia z okazji świąt Bożego Narodzenia odbyła się w piątek, 22 grudnia, przed uroczystymi wigiliami w klasach. Historię narodzin Jezusa przygotowywali uczniowie klas czwartych i piątych w ramach zajęć koła teatralnego. Zaprezentowali jasełka w odniesieniu do współczesnych problemów społecznych. Dlatego obok pasterzy i mędrców ze Wschodu do stajenki wędrują ludzie z XXI wieku. Są to osoby nieszczęśliwe, zagubione, zniewolone różnymi nałogami, w końcu samotne. Na szczęście, przy żłóbku i w objęciach miłości Dzieciątka, znajdują ukojenie bólu, radość i akceptację. Jasełka kończą się słowami Jezusa: „Zapraszam Was do wędrówki, to będzie trudna ale piękna podróż. Nie lękajcie się, jestem z Wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. Pytasz, gdzie teraz jestem? Połóż rękę na piersi, bo właśnie tam jest Twoje i moje Boże Narodzenie.”

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie