Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Jana Pawła II w Rudzicy

Rudzica na sportowo 2019

18 maja przywitał nas prawdziwie letnią pogodą, która była dodatkową zachętą do tego, aby sobotnie przedpołudnie spędzić na wspólnym świętowaniu Dnia Rodziny. W tym roku impreza organizowana była pod hasłem ,,Rudzica na sportowo”. Patronat nad wydarzeniem, podobnie jak przed rokiem, objął Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna, a współpraca wielu instytucji takich jak ZSP im. Jana Pawła II w Rudzicy, z nieprzecenioną rolą Rady Rodziców, Klubu Sportowego Rudzica, Rady Sołeckiej Rudzica, UKS Huragan Rudzica, Koła Gospodyń Wiejskich z Rudzicy, Koła Gospodyń Wiejskich z Landeka, Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzicy i Roztropicach czy Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy, sprawiła iż był to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Już od rana wokół szkoły w Rudzicy pojawiły się prawdziwe tłumy. Oprócz uczniów, którzy licznie przybyli się ze swoimi rodzicami i dziadkami, nauczycieli i mieszkańców Rudzicy, to „rodzinne święto” zaszczycili swoją obecnością, witani przez Panią dyrektor Alicję Radgowską, zaproszeni goście: wójt gminy Janusz Pierzyna, ksiądz proboszcz Jacek Wójcik, radni Gminy Jasienica w osobach: przewodniczącego Czesława Machalicy, Zofii Polok, Ireny Sojki, Urszuli Krywult, Marka Szimke, prezes Klubu Sportowego Rudzica Rudolf Budny a także artysta: Florian Kohut.

szkoła szkoła

Atrakcji nie brakowało a każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego, zarówno dla duszy jaki i ciała, bowiem oprócz występów artystycznych, różnorodnych konkurencji sportowych czy niespodzianek dla najmłodszych, nie brakowało okazji do degustacji przygotowanych smakołyków.

Na część artystyczną składały się popisy wokalne, aktorskie i taneczne przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum (przygotowanie: A. Rycak, B. Rybarska, A. Gawlas). Na scenie zobaczyliśmy blisko 80 młodych artystów, którzy w brawurowy sposób poprzez wiersze, piosenki i taniec przenieśli nas w magiczny świat bajek, przypomnieli o sile dziecięcych marzeń i nieogarnionej niczym wyobraźni. Przedstawienie zostało entuzjastycznie przyjęte, dało oglądającym i samym aktorom wiele radości, przypominając jak wiele mogą wnieść w nasze codzienne życie często zapomniane baśnie i pamiętane z dzieciństwa historie.

szkoła szkoła szkoła szkoła szkoła szkoła szkoła

Następnie zaprezentował się klub taneczny Cubana pod kierunkiem Pani Agnieszki Jarosińskiej. Widzowie mogli podziwiać taneczny pokaz trzech formacji: Ketch di flow, No Name i Flow Banda, których umiejętności, choreografia, stroje czy dbałość o detale zapierały dech w piersiach. Kunszt pokazali także soliści, którzy swoimi występami uświetnili i dopełnili tą taneczną ucztę.

Z okazji Dnia Rodziny w ZSP w Rudzicy, rodzice maluchów z naszego przedszkola przygotowali niespodziankę – było to przedstawienie pt: „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW”. Aktorzy – rodzice, kostiumami, scenografią oraz świetną grą aktorską zaczarowali wręcz naszą małą publiczność, która z zapartym tchem oglądała spektakl. Wszyscy poczuli się jak w teatrze, a występ ukochanych rodziców uwieńczony został gromkimi brawami. Całość została przygotowana przez Panią E. Zontek, A. Iskrzycką oraz R. Blak.

zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie

Ważnym punktem programu były także rozgrywki sportowe, które dostarczyły wszystkim prawdziwych emocji. Wszystko rozpoczął mecz piłki ręcznej, sędziowany przez Mirosława Chmielewskiego, w której zmierzyły się uczennice klas 6 i 7, które nieznacznie pokonały swoje młodsze koleżanki. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz piłkarski, w którym zmierzyli się juniorzy KS Rudzica z drużyną oldboyów-określenie jest szalenie mylące. Po zaciętej walce, której sędziował Arkadiusz Sojka, lepsza okazała się druga z wymienionych drużyn wygrywając 9:2.

szkoła

Swoje piłkarskie zmagania, pod okiem trenera Marcina Przeliorza, rozpoczęli też młodsi zawodnicy, na których czekała jednak niecodzienna niespodzianka. Była nią wizyta piłkarzy TS Podbeskidzia, którzy przeprowadzili profesjonalny trening z młodzieżą, a także rozegrali mecz, którzy nasi dzielni, zdolni i ambitni młodzi piłkarze wygrali! Nie zabrakło też dobrych rad, autografów i wspólnych zdjęć.

szkoła szkoła

To jednak nie jedyne atrakcje sportowe. Jednocześnie ze zmaganiami piłkarskimi rozgrywano także inne konkurencje. Jak co roku w szranki stanęły panie (mamy i nauczycielki), rozgrywając fantastyczny mecz siatkówki sędziowany przez Anetę Gawlas.

szkoła

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także konkurencje indywidualne. Wspomnieć należy niewątpliwie o konkursie skoku wzwyż sędziowanym przez Lilianę Lepczyńską i Arkadiusza Sojkę. W kategorii klasy 4-6 z wynikiem 105 cm zwyciężyły Gabrysia Łaciok, Julia Krzempek, Kinga Ryszka a wśród chłopców z wynikiem 107 cm Kacper Szczyrbowski. Wśród starszych zawodników (kategoria open) najlepsze z dziewczyn z wynikiem 128 cm okazały się Julia Sojka i Karolina Giemza natomiast wśród chłopców po zaciętej walce zwyciężył fenomenalny Kacper Król z wynikiem 158 cm (!), który pokonał świetnie skaczącego Konrada Tomalika. Podobnie ogromne emocje i zaangażowanie towarzyszyły zawodom strongmanów. Tu najlepsi okazali się Oskar Tesler, Mateusz Damek oraz niepokonany Michał Ryszka, który sztangę ważącą 58 kg, niczym piórko podrzucił 34 razy (!). Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

szkoła

Potyczkom sportowym i występom artystycznym uczniów towarzyszyły liczne atrakcje: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, robienie zabawek z balonów, fotobudka, w której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, kiermasz przepięknych prac dzieci, charytatywny kiermasz zabawek firmy WADER, pokaz sprzętu strażackiego, czy mrożąca krew w żyłach ściana spinaczkowa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska gastronomiczne, przygotowane przez rodziców, oferujące ciepłe i zimne napoje, frytki, kiełbaski, gofry domowe ciasta i chleb ze smalcem.

szkoła szkoła

Mamy nadzieję, że ten majowy dzień spędzony na beztroskiej zabawie w prawdzie rodzinnej atmosferze, wśród przyjaciół, znajomych i sąsiadów na długo pozostanie w pamięci uczestników i na stałe wpisze się w kalendarz rudzickich imprez. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia oraz tym, którzy zdecydowali się spędzić ten dzień z nami świętując Dzień Rodziny!