Montaż słowno-muzyczny o książce

"Spotkanie z...książką" to tytuł kolejnego już apelu o książce, bibliotece i czytaniu, który odbywa się każdego roku w maju w naszej szkole. Dzieci z klas 1, 4, 5 i 6 przedstawiły krótki montaż słowno-muzyczny, który podkreślił doniosłą i wyjątkową rolę książki w życiu każdego człowieka. W krótkich wierszach i piosenkach, wykorzystanych w przedstawieniu, dzieci próbowały bliżej przyjrzeć się książce, odnaleźć w niej sens, morał, prawdę, zabawę i relaks. Bardzo ważnym akcentem było zaznaczenie, że książka to najlepszy przyjaciel i nieodłączny towarzysz w życiu nie tylko dziecka, ale i każdego człowieka. Prowadzący przytoczyli wiele sławnych cytatów o książce i czytaniu. "Złote myśli" przewinęły się kilkakrotnie, jest ich bowiem bardzo wiele, można by je mnożyć w nieskończoność. Puentą apelu były słowa piosenki, która wybrzmiała na koniec : "...książka przyjaciel człowieka, z książką nie grozi Ci nuda, z książką wszystko się uda"

szkoła szkoła szkoła szkoła